Aktualności

Klanza - listopad 2017

Miło jest pisać o dobrych praktykach mających miejsce w PPP w Świebodzinie.

Rok szkolny 2017/18 to kolejny - czwarty rok współpracy z PSP i A Klanza odział w Poznaniu. W związku z dużym zainteresowaniem organizowanymi warsztatami metodycznymi dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych już w listopadzie 2017 r odbyło się pierwsze z zaplanowanych warsztatów, tym razem pt. „Jak współpracować z rodzicami w przedszkolu i szkole?”.

Czytaj więcej...

Zajęcia grupowe dla dzieci z ADHD z klas I-III

Zajęcia odbywać się będą:

  • na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świebodzinie,
  • w roku szkolnym 2017/2018,
  • co 3-4 tygodnie,
  • w czwartki, pierwsze spotkanie wyjątkowo w środę,
  • od godziny 16.00 do 17.00.

Czytaj więcej...

Oferta wsparcia na rok szkolny 2017/2018

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą wsparcia skierowaną do uczniów, nauczycieli, rodziców na rok szkolny 2017/2018, w zakresie wychowawczym, profilaktycznym i edukacyjnym. Opracowana przez nas oferta powstała w oparciu o:

➢ diagnozę potrzeb szkół, placówek, instytucji,
➢ priorytety MEN na 2017/2018 rok,
➢ wnioski z pracy diagnostyczno - terapeutycznej,
➢ wytyczne w prawie oświatowym.

Oferta dostępna jest w zakładce "Oferta poradni".
Z uwagi na planowanie realizacji zajęć zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na wybrane formy wsparcia do w terminie do 30.09.2017 r.

 

Zapraszamy do współpracy.

Sieć pedagogów szkolnych 2017/2018

20 września 2017 r. o godzinie 9:00 w budynku warsztatów Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Wojska Polskiego 6 odbędzie się pierwsze spotkanie sieci pedagogów szkolnych powiatu świebodzińskiego.

Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty KLANZY „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy"

Warsztaty KLANZY „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy - wspieranie adaptacji małych dzieci w przedszkolu” odbędą się 10-11.03.2013 r. Szkolenie skierowane jest do nauczycielek najmłodszych dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem.

Celem warsztatów jest pomoc nauczycielom w pracy z najmłodszymi, dostarczenie skutecznych narzędzi, pomysłów, które ułatwią dzieciom adaptację w przedszkolu i pozwolą odnaleźć swoje miejsce w grupie, a nauczycielom pomogą w organizowaniu grupy i skutecznym działaniu. Program warsztatów zbudowany został wokół całodniowej aktywności dzieci w przedszkolu zgodnej z ramowym układem dnia, w związku z tym zawiera szereg nowych, autorskich piosenek animowanych ruchem, zabaw w kole ze śpiewem, prostych pomysłów plastycznych, nieskomplikowanych układów ruchowych.

Ważnym zagadnieniem poruszanym na zajęciach są przyczyny trudności adaptacyjnych maluszków, sposoby ich pokonywania, a także właściwa i skuteczna komunikacja z rodzicami. Propozycje znakomicie można wykorzystać podczas „Pasowania na przedszkolaka” oraz wszelkich innych spotkań integracyjnych z rodzicami. Propozycje nadają się również po niewielkiej modyfikacji do wykorzystania w starszych grupach przedszkolnych.

Zapisy na warsztaty i szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z koordynatorem szkolenia Olgą Klimowicz.

Uwaga szkolenie płatne, liczba miejsc ograniczona.

Szkoła dla rodziców i wychowawców

15.02.2017 w Szkole Podstawowej nr 7 rozpoczyna się cykl warsztatów dla nauczycieli „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Jest to kolejna już w tym roku szkolnym edycja cyklu warsztatów, które tym razem kierowane są dla grypy nauczycieli i wychowawców. W ciągu najbliższych 10 tygodni (zajęcia potrwają do 19.04.2017 r.), w toku cyklicznych środowych spotkań (trzygodzinne spotkania trwają od 16-19) nauczyciela będą mieli okazję do rozwijania praktycznych umiejętności wychowawczych, pogłębiania wiedzy dotyczącej budowania relacji dorosły-dziecko. Szkolenie jest również okazją do wymiany doświadczeń zawodowych i integracji grona pedagogicznego i pracowników poradni.

Warsztaty są prowadzone przez psychologów PPP: Julitę Krajczyńską i Dianę Giera-Kmiecik

Kształtowanie słuchu fonematycznego u dzieci.

(szkolenie dla nauczycieli przedszkoli)

W dniu 03.11.2016 na terenie Przedszkola nr 1 w Świebodzinie odbyło się szkolenie kaskadowe w formie prezentacji multimedialnej na temat :"Kształtowanie się słuchu fonematycznego u dzieci ". Szkolenie przeznaczone dla nauczycieli świebodzińskich przedszkoli przygotowane zostało przez pedagog Olgę Klimowicz, psycholog Dorotę Chmielewską oraz logopedów Hannę Szczesną i Karolinę Ruczewską -Wolin. Podczas szkolenia przekazane zostały informacje dotyczące m.in.etapów kształtowania się percepcji słuchowej, metod sprawdzania poziomu rozwoju słuchu fonemowego, wpływu czynników uszkadzajacych na rozwój funkcji słuchowych. Podczas części warsztatowej omówiono ćwiczenia rozwijające słuch fonematyczny w różnych grupach wiekowych oraz zaprezentowano filmy z przykładowymi ćwiczeniami przeprowadzonymi z dziećmi w przedszkolu.

Czytaj więcej...

Warsztaty KLANZA „Z matematyką za Pan Brat od najmłodszych lat”

We wtorek 18 października 2016 r. odbyły się pierwsze w bieżącym roku szkolnym warsztaty metodyczne KLANZY organizowane przez Poradnię.

Jest to już trzeci rok współpracy z poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów i Pedagogów Klanza.

Warsztaty skierowane były do nauczycielek świebodzińskich przedszkoli i wpisywały się w nowe zadanie poradni jakim jest wspomaganie pracy przedszkoli. Warsztat ten był propozycją skierowaną do nauczycieli, którzy chcą w ciekawy, nieszablonowy sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zagadnienia matematyczne. Prowadząca p. Marta Ratajczak ujęła w programie warsztatu wiele gier, zabaw oraz ćwiczeń plastycznych doskonalących umiejętności matematyczne pamiętając, że główną aktywnością dzieci przedszkolnych jest zabawa. Tego właśnie doświadczyły osobiście uczestniczki szkolenia, którym serdecznie dziękuję za aktywny udział i zaangażowanie.

Koordynator Olga Klimowicz

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Już po raz 10 realizujemy program „SZKOŁA DLA RODZICOW” tym razem na terenie Zespołu Szkół w Lubrzy z grupa zainteresowanych i chętnych do pracy rodziców.

Wychowywać to kochać i wymagać -To główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, ogólnopolskiego programu rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

Czytaj więcej...

 

foto1

 

foto2

 

foto3

Copyright